Webcome на Жеџијанг Jovyea Пластични Саладин.

+-86 18257261120 sales@bestpvcfence.com

пет предности на ПВЦ Ограда Порта и како можете да направите целосно да го искористите.

ПВЦ ограда ПВЦ мечување не е погодена од морска вода, или. Таа издржува морска вода далеку подобра од алтернативните материјали за мечување и може да биде практично без одржување. Се што треба да направите за да го измиете ПВЦ-оградата е да го измиете со влажна крпа и да ги нема сите траги од нечистотија. Денес ПВЦ мечување е отпорен на бледило и може да се соочи со секој од сончевите зраци и дожд. тоа е ...
ПРАШАЈ ПОТПИРАЈ

Можете да направите пребарување за овој производ.
Вашиот e-mail нема да биде обелоденет.

  • ДЕТАЛИ НА ПРОИЗВОДОТ

ПВЦ ограда

ПВЦ мешање не е погодено од морска вода. Таа издржува морска вода далеку подобра од алтернативните материјали за мечување и може да биде практично без одржување. Се што треба да направите за да го измиете ПВЦ-оградата е да го измиете со влажна крпа и да ги нема сите траги од нечистотија. Денес ПВЦ мечување е отпорен на бледило и може да се соочи со секој од сончевите зраци и дожд. тоа е производ вредност се обидува во и ќе бидете изненадени од она што дел тоа ќе одговара на вистински дрва.

ПВЦ мечување обично се меша со винил мечување. ПВЦ означува поливинилна смола и е потешко од обичен винил, поради што се користи како градежен материјал. Ако видите "винил" мечување, знам дали тоа е ПВЦ како резултат на генерално винил и ПВЦ се користат наизменично.

Дали има негативи за PVC мечување? Повеќето австралиски климишта не знаат екстремни ниски температури. тоа е една негативна врска ПВЦ мечување како резултат на екстремно ладна ќе предизвика ПВЦ да се искриват. Екстремно ладна значи дека е поладно од повеќето австралиски клими, заедно со области кои имаат снег. Освен тоа, ПВЦ оградата често е совршена ограда во речиси сите австралиски клими.

Руралните ПВЦ мечување често се едноставно електрифицирани, доколку е потребно. ПВЦ не врши електрична енергија, затоа жиците често се организираат преку оградата и оградата може да се електрифицира.

Сите ПВЦ мечување не е слично. Некои PVC оградувања имаат пониски гаранциски периоди од другите, а неколку добавувачи снабдуваат многу бои од другите. Тие заедно обезбедуваат сосема различни видови на мечување, па затоа треба да ги споредувате стоките, гаранциите и нијансите пред да изберете ПВЦ мечување.

ПВЦ Ограда е многу здрав

Едно од најчестите прашања во текот на животниот век на оградата е неговата цврстина. Огради од дрво, особено, можат да станат жртви на огромна листа на вообичаени заболувања што ќе ја загрозат нивната цврстина. Рот, термити, повреди на вода, габи, па дури и сонцето ќе ја поткопаат цврстината на дрвената ограда. Ако едно невнимателно дете влегува во вашата дрвна ограда на мотоцикл, дали можете да кажете дека еден од овие проблеми не го ослабил доволно за да се насочи кон пауза? може да биде набљудување на соработник грда дупка и сметка за поправки. Или уште полошо, детето може да биде повредено.

Силата на ПВЦ лежи во својата флексибилност. Архитекти многу години значат дека зградите и мостовите треба да се наведнуваат и да се преместуваат, наместо да се спротивстават на природните сили што ги работат. Облакодерите се дизајнирани да се нишаат на многу стапки како резултат на неуспех на отпорот и катастрофа во отпорот во настани како бури и земјотреси.

ПВЦ оградата користи слични принципи за да се спречи повреда или оштетување. Ако го удри заедно со вашата алатка за тревници, најважен можен исход е тоа што се наведнува да бара удар и така да се залепи на своето место. Не мора да се грижите. дури и ќе ја задржи својата сила и форма подоцна. Всушност, ПВЦ нема да се скрши ако не се погоди со екстремно големо влијание.

ПВЦ оградата го намалува вашето одржување

Повеќето луѓе разбираат дека одржувањето е поврзано со неизбежна задача што доаѓа со поседување на дом. клучното прашање со одржувањето на оградата е тоа што тој е надвор од најголемиот дел од нашето искуство. Што разумно дамка може да се заштити вашата дрва ограда од повреди на водата и сонцето штета? сепак, дали сте во можност да се спречи вашиот синџир линк ограда од оксидација надвор? Дали го искористите точниот избор на прајмер пред да го насликате вашиот атомски број 26 ограда?

Можете да пребарувате на интернет или да разговарате со работникот во продавницата за железарија и да забележите десетици разни стоки или техники, сите локации што се најефективни. без разлика дали ја правиш твојата анализа правилно, раздавај висок долар за премиум стоката и плаќаш сето тоа што ја обложи својата ограда во хемикалии, во 5 години ќе треба да го исклучиш одново. И ти сеуште не е оправдано дека твоето дрво нема да изгние.

Нема неизвесност во врска со одржувањето на ПВЦ оградата. Вие нема да треба да ги добиете оние хемикалии со висок билет или да отпатувате во викенд. одржувањето е всушност нула. Поголемиот дел од времето, допирање со hosepipe е доволно. Ако има мувла, ќе можете да го исчистите со кофа со вода со течна подготовка во неа. Тоа е исклучително можно дека секој еден стока што би сакале да се грижи за ПВЦ ограда веќе седат под вашиот мијалник.

Дистибуцијата на трошоците за одржување е екстремна. Кофата од 5-галон на подготвена дамка за дрвена ограда може да ве однесе во врска со $ 150. Г-дин Clean Magic Erasers цена $ 2.50 за пакет на 2, и тие се ужасно можно сите што би сакале да се грижи за ПВЦ. Затоа, во текот на животниот век на оградата, ПВЦ е поевтина од оградата за дрво за приватност, додека тоа е мала количина која е поубава при инсталацијата.

ПВЦ оградата ја штити Вашата приватност

Вашиот можен блок вклучува придружен сосед, некој кој постојано ги извикува своите ролетни за шпионирање откако алтернативните семејства уживаат во базенското време или кога ќе се појави некое поле, можеби некои денови се задоцнуваат за косење. можеби момчето во непосредна близина сака да ги лечи своите ѓубре автомобили без кошули за време на викендот. можеби нов раст ја претвори некогаш тивката улица во која престојувате во зафатен пат во која било почит часа.

Сопствениците со огради од синџир може да купат решетки за приватност, но има многу малку да се направат за да се откријат овие проблеми за некој проколнат со атомски број 26 или ограда за метален елемент.

На Fencing Direct, ние имаме огради кои ќе ви понудат целосна приватност од површинскиот свет. тие обезбедуваат целосна покриеност, а не страв дека ќе развијат дупки во јазол или ќе се делат вид дрвена ограда. assuaging дека се грижите многу откриваат изгледот потенцијалите на вашиот двор и станбени. Вие не сте принудени да растете грмушки или жива ограда за да ги скриете празнините. Ако ви се допаѓа вашиот дом имаат чист изглед, ќе бидете во можност да ги симнат оние ролетни или завеси како резултат на оградата сте обложени. слободата да се знае дека ќе можете да го фенси вашиот двор, но сакате, целосно одделени од планетата надвор, е вредно.

ПВЦ безбедност

ПВЦ оградата, на спротивната страна, е тотално нетоксична и не бара континуиран третман или одржување со веројатно штетни хемикалии. да се подигнете, ако не сакате да ги задржите секојдневните средства за чистење кои се потребни за чистење на ПВЦ оградата во вашиот дом, ќе можете да го чистите ПВЦ со било кој вид на сите природни средства за чистење. кога е време да ја смените ПВЦ-оградата, материјалите се многу корисни.

Ако сакате да ја информирате планетата вашата куќа е вашиот замок, тука е тапи завеса на ПВЦ панел ограда.

Сакате вашите мали деца или внуци да ја поседуваат секоја шанса да дознаат да се фенси однадвор, да предизвикаат одвојување од постојаното гледање на компјутер или телевизија и да трчаат, да скокаат и да играат за време на безбедна околина. Сепак, повеќето избори за оградување не обезбедуваат мир на умот. децата сакаат да ги разгледаат границите и да видат што ќе исчезнат. секој е свесен за добивање преку секвенца линк ограда може да биде бриз со линкови обезбедување јасна основа. И прецизниот малолетник може едноставно да ги подгрее изложените места од атомски број 26 или метална ограда.
ОГЛАС

Пребарување

Skype

WhatsApp

WangWang

QQ
Email мене

Пошта за нас