Webcome на Жеџијанг Jovyea Пластични Саладин.

+-86 18257261120 sales@bestpvcfence.com

ПВЦ 3 железнички ранч ограда / тоа е ограда погодна за коњски фарми и градини

Име на производ:Фабрика за снабдување Атрактивна цена ПВЦ материјали Користат приватност Ограда
Боја:Бела / Тан / бадем / сива
големина: Прилагодете ја големината е достапна
Тема:Сосед-пријателски дизајн популарен за споделени линии / одбор-на-табла стил обезбедува естетски жалба / Заштита на приватноста и безбедноста
Сертификатот: УВ и UL94 сертификат
ПРАШАЈ ПОТПИРАЈ

Можете да направите пребарување за овој производ.
Вашиот e-mail нема да биде обелоденет.

  • ДЕТАЛИ НА ПРОИЗВОДОТ

  • Опис на производот

  • Цртеж со стандардна големина

  • Цртеж

Нашата ограда 3 железнички ранч не може да се стави само во коњските фарми,
не само да се занимаваат со животни,
но заеднички да се стават во градини,
кои заеднички изгледа зашеметување.

Опис

Ова е оградата 3 железнички ранч, стандардната шина е 38.1 * 139.7mm, стандардната ширина е 2.44m, стандардната висина е 1.372м повисока од долната страна. Капката е дека иницијалната алтернатива за постот и капакот на Англија и готската капа се .Во оваа слика, го користиме географскиот регион Cap.Овој вид на шапка е многу неразумно искористен во огради на коњски полиња.

Предности

ПВЦ коњска ограда може да биде премиерна ограда. Таа е направена од мешавина на 100% девица винил низ целата и UV-инхибиторите. Таа се противи на термитите, нема да изгние, искривува, или раскинува, а Ne'er сака боење или сликање.
Затоа, многу и многу семејства избрале да стават такви огради. Покрај тоа, оваа железна ограда 3 не е единствено погодна за коњски фарми, таа е сосема соодветна за инсталација во градини. Може да додаде и едвај светла боја за градината

Производот Покаже

Како да инсталирам?

https://www.youtube.com/watch?v=pdCGvBE-11k

Зошто внесувате цемент?

Поради тоа што може да го направи ранчот ограда постабилна.

Опис на производот

Опис на производот

Профили компоненти

Ограда за објект (JFC2)Должина (mm /) Количина за 1 сетЗабелешка
Пост (127 * 127mm)21341
Железнички (38.1 * 139.7mm) 23873 засекување
Надворешен рамно капаче/1

Цртеж со стандардна големина

Цртеж со стандардна големина

Должина на J01: 2134 x 1pcs

Должина на J11: 2388 x 3pcs

Цртеж

Должина на J01: 2134 x 1pcs

Должина на J11: 2388 x 3pcs

Пребарување

Skype

WhatsApp

WangWang

QQ
Email мене

Пошта за нас