Webcome на Жеџијанг Jovyea Пластични Саладин.

+-86 18257261120 sales@bestpvcfence.com

Како Винил Ограда ќе биде во иднината.

винилна ограда наспроти дрво Со својата долга историја, нејзините неколку доблести, и нејзиниот квалитет, дрвото некогаш доминираше на мечување на пазарот. Меѓутоа, во денешно време треба да се соочи со технолошки напредни материјали, од кои неколку нудат исклучителни предности по одлична цена. затоа, можеби Светската здравствена организација веројатно ќе се соочи со дрво? Винил, тоа е кој! првично воведен во деветнаесеттиот век ...
ПРАШАЈ ПОТПИРАЈ

Можете да направите пребарување за овој производ.
Вашиот e-mail нема да биде обелоденет.

  • ДЕТАЛИ НА ПРОИЗВОДОТ

винилна ограда против дрво

Со својата долга историја, нејзините неколку доблести, и нејзиниот квалитет, дрвото некогаш доминираше на мечување на пазарот. Меѓутоа, во денешно време треба да се соочи со технолошки напредни материјали, од кои неколку нудат исклучителни предности по одлична цена. затоа, можеби Светската здравствена организација веројатно ќе се соочи со дрво? Винил, тоа е кој! првобитното воведено во деветнаесеттите години, винилната ограда трае многу подолго од дрво, нема потреба од одржување и нема да биде уништена од дрвовите архемии (термити, габи, сува гниење и оган). Сепак, винил е малку посилен од дрво. затоа што мора да се одлучат ако планирате да изградите замена за ограда: дрво или винил? Ние ќе го изградиме вашиот повик на допир полесно од вовлекување дрво наспроти винил мечување во исклучително натпревар од глава до глава.

Иако дрвото ќе трае околу дваесет години, тоа ќе се прекине со текот на времето и можеби ќе треба да ја поправите и да ја замените граната на оградата. Покрај тоа, видот на дрвото може да има ефект врз цврстината на производот, бидејќи некои видови дрво се дополнително структурно робусни и доказ за гниење и распаѓање (кедар и црвено дрво се најдобри). Ако сакате вашата ограда за дрво да трае некое време, можеби ќе мора да инвестирате во исклучително притисок третирани и хемиски третирани производи, и ќе мора да нанесете заштитник на конзерванси. Што кавга! останете со винил ако сакате робусна, трајна ограда.

Видови ПВЦ мечување

Богородица
Рециклираат
Двете имаат слични квалитети, но сепак постојат некои варијации.

Вирџин Винил ПВЦ е дека најчестиот производ е препишан од ограбувачки корпорации и изведувачи. Таа е создадена првенствено од ПВЦ, и пластика, најлон и полиетилен.

И покрај тоа што изгледа како одличен план за купување за мечување создадено од рециклирани пластични материјали, реалноста е дека стоката завршува со тоа што е инфериорна во однос на девичниот винил во неа, тоа е свиткано да биде гостопримливо за мувла и мувла. Тоа е делумно како резултат на некогашните корпорации да ги направат своите "повратени" материјали, тие ќе содржат нечистотии кои би можеле да влијаат врз отпорноста на готовиот производ, отпорноста на ударот и квалитетот отпорен на УВ.

Како да препознаете дека ПВЦ градежен материјал е тоа
Тешко е да се објасни разликата помеѓу девствениот и рециклираниот винил ПВЦ само со гледање на ткаенината, дека еднаш ново, изгледаат идентични.

Вирџин винил ПВЦ е нешто подебел од рециклираната верзија. Исто така, повеќето рециклирани винил ПВЦ мечување доаѓа во претходно собрани панели. всушност најдобрата благодарност да се каже разлика е единствено да се подигне на давателот дали ткаенината е девица или не е рециклирана.

Една од најчестите причини за нејзиниот растечки квалитет мора да направи со одржување, или многу точно, вистинскиот факт дека тоа е практично материјал без одржување. Тоа е голем нацрт за зафатените, вредни Американци, кои повеќе не сакаат да се предадат ниту едно од нивното скапоцено слободно време за да ги препознаат или
поправете слабеење, лупење или влошување на оградата.

Придобивките од PVC мечување

Многу луѓе разговараат со винил ПВЦ огради, бидејќи "без проблем" алтернатива. Тоа е како резултат на има бројни предности за избор на ПВЦ мечување над дрво или метални огради:

Тие нема да изгниет или да се влошат како дрво, создавајќи им чесна алтернатива за области кои имаат временски крајности како силни ветришта или дожд. Тие, исто така, не се изложени на ризик од термити, тврдење што всушност не се однесува на дрвени огради. Дополнително нема опасност од 'рѓа или корозија како метална или атомска бројка 26 ограда. Во суштина, тоа е материјал "доказ за деградација"!
Мелењето на винил е отпорно на УВ и нема да исчезнува или да "извитка" на цврста дневна светлина.
Тие се семејство-пријателски (без отровни хемикалии) и пријателски за планетата, бидејќи тие се апсолутно рециклирани!
Нема опасност од кршење, што го прави винил ПВЦ оградата пријателски за деца различна од дрвна ограда.
Тие не треба боење или сликање, и се едноставни за чистење со едноставен сапун и вода.
Винил ПВЦ оградата е речиси пет пати посилна од нејзиниот колега.


Винил ПВЦ може да биде супериорен материјал за оградување кај животните, бидејќи животните нема да се повредат ако се борат да го џвакаат, ниту да се повредуваат ако се обидат и трчаат низ него.
Винил ПВЦ оградата е најчесто на пазарот во многу вид на бои, па затоа се совпаѓа со вашата куќа или околина, всушност е избор кој е отворен ако го посакувате.
Тоа е економична алтернатива. цената на шопинг за винил ПВЦ ограда е во прво време за купување дрвена или метална ограда, но бидејќи не му треба боја, боење или хидроизолација, ќе штедиш со текот на времето. (И време за време на овој пример сугерира дека речиси за вашиот временски период ги плати однапред цените во текот на целиот живот, и станува јасно дека винил ПВЦ всушност е пари за заштеда на пари меч избор.) Тоа е исто така едноставно за do-it -имили да ставите, тоа значи дека ќе ја зачувате цената на ангажирање експертска феудациона компанија за да го подигнете вашиот винил
PVC ограда.

Винил ПВЦ огради се на пазарот во многу вид на класични дизајни како спасување, приватност, па дури и дизајни кои го проверуваат декоративното железо. што значи дека речиси секој вид дрво или метална ограда опфаќа ПВЦ винил колега.

Купување на винил ПВЦ ограда
Како што беше споменато погоре, ако се обидувате да пронајдете високо квалитетна винилна ПВЦ-ограда, најверојатно е чесен план за да ги избегнете понудите за "голема кутија", кои имаат тенденција да бидат инфериорни во смисла на квалитет. Ако сакате сами да ја инсталирате својата ограда, размислете за купување од корпорација која брои директно од производителот, така што цената на "посредникот" или продажбата на мало е речиси елиминирана.

Оградата за приватност на отворено го намалува бучавоста

Ако живеете во целосна животна населба, а вие би сакале да не сте, изградена приватна ограда нуди вистински пат до изолација. Огради за приватност ќе функционираат со бариери на бучава кои може да создадат звук на конструкција или гласни соседи кои се забавуваат со сосема подморница.

Замислете конечно добивање на мир и тишина еднаш годишно обраќајќи се на какофонија на звуци од остатокот од соседството. Тоа само по себе е цена одлука за Fencing Direct.

Оградата за приватност на отворено ги заштитува саканите

Ако имате мали деца или миленичиња, нема поголема благодарност за да се осигурате дека тие ќе останат во вашиот имот отколку надвор од вратата за приватност ограда.

Со ограничен двор, ќе можете да им дозволите на младите да играат надвор, а да не мора да нагласуваат дека можат да талкаат.

Тоа важи и за миленичиња. вие не би сакале сообраќаен метеж куче со отворена врата за приватност што го заштитува. и бидејќи винилските огради се поцврсти од дрво, не треба да се грижите за неколку миленичиња спортски дупки или празнини во вашата ограда.

Може да претпоставиме дека изградбата на оградата за приватност од надвор може да биде голем напор, но би било сосема погрешно. ќе бидете во можност да го поставите еден во текот на викендот со некои служат на рацете и неколку прегледи на нашите туториал видеа.

Можете да заштедите масовно со ставање на оградата за приватност самостојно, наместо да плаќате целосна екипа што ќе се обиде да го направи тоа за вас. И штом еднаш ќе препознаете, но функционира, ќе можете да работите со поправки и надградби!

Ако мислите дека надвор од вратата за приватност ограда е точна за вас, нарачајте еден од Fencing Direct! ние обезбеди бесплатен товар на винил стока.

Кога ќе помислите на вашата мечување, сакате да бидете сигурни дека ќе го побарате точниот производ за да одговараат на вашите желби. сепак, и покрај тоа што мгт би сакал едно нешто што е во посета, ќе изгледа убаво заедно со вашиот дом. случајно, имаме разумни вести: метална елементна ограда може да го направи токму тоа и во дополнителна техника.

Оградувањето не изгледа само добро; тоа дополнително служи за цел на просторно одвојување. особено кога ќе се обидувате да ја најдете таа одвоеност, а не сакате да инсталирате оградена приватна ограда, тогаш металната елементна ограда е извонреден избор.

Алуминиумскиот мечување е навикнат да создаде прилично бариера и акцент за вашиот дом или имот, додека трае подолго (и бара помалку одржување) од алтернативи на дрво.

Се разбира, во секое време, кога се обидувате да најдете мечување, случајот со вашиот имот ќе и може да игра сериозна улога. особено ако не живеете за да ја раскажете приказна сосема рамна земја. мислата за ставање во ограда која може да изгледа разумна на наведнат терен е застрашувачка. сепак со метален елемент мечување, тоа не е проблем.

Сите наши огради од метален елемент се оправдувачки мечување, што значи дека тие ќе бидат прилагодени за да одговараат на наклонот на вашата земја. како резултат на тоа не е поставен паралелограм, вашата ограда може да работи беспрекорно над падините на вашиот имот, додека не е дело Нерамна празнина. Ова го избегнува незнаењето да ја претвори својата ограда во грдост, меѓутоа е исклучително неопходно, особено ако сакате да избегнете создавање области кои би можеле да им овозможат на домашните миленици да предизвикаат.

Купување на точниот вид на метален елемент ПВЦ Ограда

Се разбира, не постои една метална ограда која се совпаѓа со сите работи. сосема различни поединци имаат различни вкусови, И најверојатно сакате да побарате избор што може да го олесни збогатувањето на вашиот дом. За среќа, овој материјал работи со било кој вид на дом, а не го компромитира својот изглед. Всушност, огради од метален елемент ќе работат убаво со полуостровот, декоративните декорации, колонијалните, трендовите во средината навечер или домовите во занаетчиски стил.

Сопствениците на домови со трендовски способности понекогаш гравитираат кон ограда со ужасно чисти линии. во случај случај, печатачот метален елемент Ограда во легура би била соодветна алтернатива. ќе можете да изберете современа боја, но оваа ограда значително се издвојува благодарение на неговата едноставност. Намерно дизајниран додека не е одличен детал, тој гарантира дека вашиот дом може да остане фокусна точка на имотот и затоа оградата дејствува како придружба. Се разбира, ако не ви се допаѓа легура, тоа е дополнително на пазарот во црно.

Ако се обидувате да најдете ограда од метален елемент што опфаќа многу малку детални работи, размислете за металниот елемент Clearfield во "Црното". Таа сеуште ги опфаќа врвните железници низ највисоките, но додава малку карактер. Менувачките пикети прифаќаат декорација, која на оваа ограда му дава класичен, извонреден изглед. Всушност, овие finials произведуваат интригантна шема која ја претвора вашата ограда во љубопитност. Оваа ограда дополнително доаѓа во легура, ако таа боја е многу усогласена заедно со вашата мода и вашиот дом.

Во овој избор, секој спасување опции декорација која се протега на врвот на највисоките железнички, што додава непосредна атрактивност на оградата. Нејзиниот рустикален изглед повеќе го зголемува нејзиниот шарм. На finials не само додадете убав детал на оградата, сепак, се врати назад кон стандард пикадо огради од минатото.

Без разлика дали сте мечување во многу двор за безбедно да останете домашно милениче и млади, нудете бариера за базен во дворот или едноставно треба да го одделите дворот и да го подобрите својот изглед, а металната ограда на АН ќе ви даде решение.

Дополнително, огради од метален елемент нудат области помеѓу индивидуални пикери, што значи дека едноставно можете да направите одвојување, а не чувство на вистинскиот ѕид. особено ако вашиот имот опции или грбот на поток, река, езеро, или можеби Вале, сепак ќе бидете во можност да се добие задоволство од прекрасни чита.

Без оглед на тоа каква ограда ќе ја изберете, ќе бидете во можност да бидете сигурни дека бојата ќе трае навистина додека се должи на тоа да се наслика наместо насликани. тие имаат тенденција да се враќаат со гаранции или гаранции за временски период во последните децении, претворајќи ги во економична, долгорочна инвестиција.

Откако ќе ја изберете вистинската ограда за да одговараат на вашиот стил, стил и потреби, тогаш тоа е едноставно прашање на нарачување на точната количина и ставање во него. да се поттикне начинот започна откако ќе го добиете оградата од вашите соништа, ве молиме контактирајте ги САД.

Пребарување

Skype

WhatsApp

WangWang

QQ
Email мене

Пошта за нас