Webcome на Жеџијанг Jovyea Пластични Саладин.

+-86 18257261120 sales@bestpvcfence.com

ПВЦ ограда

ПВЦ оградата - заеднички наречена винилна ограда - е фабрички изработена од винил полимер (ПВЦ), пластика која е комбинирана со микро-состојки за да ја претстави ПВЦ-оградата својата препознатлива боја, текстура, отпорност на удар, флексибилност и цврстина. ПВЦ оградата е врвен, ниско одржување различно од дрво мечување. Оградите од дрво треба да се третираат, насликани или обоени на секојдневна основа; се разбира, типичниот сопственик на дрвена ограда ќе очекува да плати време и готовина или боење секои неколку години за да се грижи за изгледот на оградата и да го чува дрвото од атмосферски влијанија. Дрвото што е изложено на времето може на крајот да изгние со текот на времето, што доведува до помалку стабилна ограда со пократка ера.

Кога станува збор за тековно одржување, не е можно да се игнорира ПВЦ затоа што доаѓа со минимален триесетгодишен залог, нема потреба од сликарство, нема да гние или рѓа и нема да се растури.

Неодамнешниот разигран изглед на ПВЦ оградата е неверојатно јасен и директно додава виталност и убавина на вашиот имот.

Различните во моментов вклучуваат ПВЦ базен за безбедно оградување, ПВЦ приватно оградување, ПВЦ спасување огради, згора на тоа, бидејќи ПВЦ пост и мечување, тој изглед дури и како привлечен во станбени или рурални средини.

ПВЦ оградите би сакале незначително одржување и ќе одат на тој начин. ПВЦ оградата е совршен избор. Винил ПВЦ оградата е посилна од оградата за спасување која се поврзува со полна грамада која дополнително се ангажира од метални алтернативи. Ќе работи одлично на отворено, бидејќи е цврста и трае долг момент.

ПВЦ ограда големо

Нашата винил ограда е убава ако се обидувате да пронајдете ограда за одржување на мало за да го украсите вашиот имот. Постојат неколку предности за инсталацијата PVC Fence, заедно со нејзината боја - со што ќе ја поставите таа четка за чевли! Вашата винилна ограда не може да сака друг слој на боја, и нема да рѓосува или кородира. Ова ги елиминира неколку прашања и поправки поврзани со времето и термитите. Оваа робусна ограда е дури и доказ против штетата од загадувањето на воздухот, и не може да согорува или да спроведе електрична енергија. За ограда која ќе издржи клима и ќе трае неколку алтернативни избори за оградата, одберете инсталација PVC Fence.

Многу луѓе се одлучат за PVC ограда Инсталација за на врвот на причините, но дополнително поради неговиот убав изглед. Винил оградата само се зголемува во квалитетот, како резултат на тоа обезбедува сигурност, комплет и изглед што не е досаден. одржувањето на винилната ограда има потреба многу малку преку единечна стока и црево. наместо постојано да го поправаш и насликаш оградата, ќе плаќаш време уживајќи во дворот со избирање на PVC Fence Installation.

Нашите винилни огради се еколошки и се направени од рециклирани и нетоксични материјали. Тие доаѓаат во многу видови и дизајни кои се загарантирани да го исполнат дизајнот што сакате.

ПВЦ огради ребра

Факторот што се однесува на мечување е, кога ќе почнете со збунетост во добивањето на тоа, ќе сфатите дека вашата куќа не може да се смета за комплетна, а не тоа. додека пак размислувате за ткаенината и за различните фактори кои едноставно ви требаат да ги држите во предвид, а копнежот на посебен начин на поставување на оградата, одржувањето е меѓу највисоките детерминанти, бидејќи тоа е клучот за многу долго време заштеда и ослободување од навремени појави на непотребни поправки поврзани работи.

Добрата вест е дека ние ги нудиме наједноставните PVC винил огради. Винил брзо се појави, бидејќи омилен за неколку, бидејќи премиерот избор за оградување. Ниското ниво на одржување и достапност на голем број на стилови се 2 најзаинтересираните фактори за неговата популарност!

Во споредба со дрво, винил не треба да се насликани и не е подложен на ерозија, што е пријателски и екстремно еластичен.

Бели и црни винилни огради се 2-овите најпребирливи видови на винил мечување, ние ќе испорачуваме висококвалитетни, високи еластичност и ниски верзии за одржување на секој во вашиот избор на стил, според обемот и изгледот на вашата куќа и вашите лични преференции.

Сопственост на сопствена куќа може да биде прашање на убави и континуирани трошоци. се одлучат за ПВЦ винил, бидејќи материјалот кој оди во создавање на мечување на вашиот имот, и да се каже збогум на трошоците што се случуваат благодарение на разурнувањата на вашето време.

PVC Винил Ограда

Без разлика дали барате висока приватност или украсен бит, ние имаме тенденција да ја има ПВЦ винилната мечување што посакувате. Од високи панели до декоративни отворени шини до бели оградни огради и оградата после и на железница, ние имаме тенденција да нудиме претеран дизајн на огради и порти за да ви помогнеме да произведете смирувачка оаза околу вашиот дом, базен или градина.

Предности на ПВЦ винил Ограда:

Убава

PVC винил мечување може да биде доста убава. и бидејќи тие не прават бледнеат, кора или пукнатината и се многу лесно да останат чисти, тие остануваат прекрасни.

Имаме четири вид огради за да одлучиме да вклучиме:

1.Privacy

2.Semi приватност

3.Picket

4.Post-and-Rail

5. Можете да ги интегрирате соработниците на нашите огради со Арбор.

6.Сите огради се достапни во бела боја

7.Almond (тен), орев и сива ограда на пазарот со сигурни дизајни.

Ниско одржување и издржливост:

1.Прво, ние имаме тенденција да започнеме со ПВЦ винил кој може да не гниење, пукнатини, избледи, подели или искриват.

2.PVC го издржува времето, дури аа сто и дваесет килограми. кутре, и нема да избледи, 'рѓа или дамка и ne'er желби сликарство.

3.PVC винил е најпопуларниот материјал за огради во крајбрежните локации, каде што има важна изложеност на суровата солена вода и воздух.

4.Ако добро се изведува на брегот, тој ќе се претстави добро на секое место.

5.Повеќе од дрвените огради

Сосема само, PCV оградите се повисоки од оградите произведени од дрво.

ПВЦ винил е посилен од дрво и може да застане на екстремна клима.

Најзначајно, PVC винил не е потребен значително одржување. Тоа едноставно сака лесно подобрување со сапун и вода. Споредете го тоа со дрво, кое има потреба од огромно, скапо и континуирано одржување како што се сликање, боење, поправка и замена.

Како да инсталирате ПВЦ ограда?

1. Поставување на оградата

Инсталацијата на оградата мора да биде дистрибуирана во согласност со напредокот на проектот и треба да биде завршена пред развојот на овој дел од проектот.

Поставувањето на оградата треба да биде уредно и стабилно, состојбата на позицијата не треба да го попречува сообраќајот на патиштата и пешаците низ принципот, дополнително на вратата и излезот треба да се затвори непрекинато, за да се осигура дека веб-страницата за развој, како и надворешната изолација, оградата треба да направи чесна работа на сообраќајни управувачки знаци, конструкцијата треба да биде избрана за да се грижи за сообраќај. Оградата простор не е дозволено да се соберат околу нечистотија, градежни материјали и алтернативни ѓубре, и бидете сигурни дека обемот на чистота.

2. изберете материјали

Изберете ја бојата, дебелината и висината на оградата во чекор со проектот. дали е потребна челична цевка или не за поддршка, итн.

3. Висина на оградата

Оградата на развојната линија е пар на.0m висока и три.0m широк.

4. промена на државата

Изградба на оградата направи промена на државата третман, прскање името на претпријатието, безбедноста, квалитетот, цивилизираниот градежен јазик, е строго забрането да ја објавите, напишете ѓубре рекламирање.

На развој на оградата избор вештини

Една, за да се утврди развојот на оградата мрежа, сепак, обично мрежа е заварена со сосема различни спецификации на жица, жица дебелина и сила директно имаат ефект врз стандардот на целата мрежа

Втората е дека приврзаноста или технологијата на ткаење на решетката, обично чесна мрежа е секој прилог или целта на ткаење е извонредна припадност, нема виртуелна приврзаност и алтернативни појави.

две, изборот на рамката на конструкција Ограда, вообичаено огромен нормативен производител е да се одлучи за Агол челик и сферичен челик, но Аголниот челик што избира на повеќе места и сферичен челик заедно треба да покаже разлика.

Три, ПВЦ конструкција ограда сите спреј технологија е неверојатно неопходно, да се посвети посебно внимание на униформност на спреј, и е дека квалитетот на боја е дополнително клучно.

Jovyea е професионален кинески производител (фабрика / веледрогерија / добавувачи), кој се занимава со дизајнот, развојот и производството на PVC профили за огради. Нашиот индустриски синџир е комплетен, добар квалитет, добра цена. Сите наши производи се усогласени со строгите меѓународни стандарди за квалитет, нашите производи биле мнозинство на купувачи едногласно признати.

Пребарување

Skype

WhatsApp

WangWang

QQ
Email мене

Пошта за нас