Webcome на Жеџијанг Jovyea Пластични Саладин.

+-86 18257261120 sales@bestpvcfence.com

Винил огради стилови

Како да се избере точниот винил ограда стил може да биде предизвик. секој има свои посебни карактеристики за да го додели вашиот дом, градење или опфаќање на просторот украсен или пријатен изглед.

Квалитетна винилна ограда нуди неколку фасцинантни карактеристики. А фантастично ставен во винил ограда нуди sturdiness, долговечност и чудење што ќе надживее и да ги извршуваат повеќето различни стилови на оградата. Еколошки безбеден, корисен и нетоксичен; винил мечување е речиси без одржување. заедно со вашиот избор на многу бои, текстури, винил woodgrains и завршува вашиот избор се неограничени. Нашите панели се достапни во целосна должина на 8, кои се засилени со галванизиран челик или атомски број 13. Сите наши КТ винилни огради носат длабоки гаранции за живот кои се преносливи на сопственикот на замена.

Дизајн на стилови за винилна ограда

Сите сопствени стилови на производот за огради се долготрајни и ниско-одржување, специјално изградени за да го задржат својот свежо обоен изглед за многу години. Нашите огради елементи се mothproof да инсекти и влажни и може да Neer гниење, Сплит, splitter или распаѓање. Нашиот производ од винил може да не'ер би сакал пескање, заштита или сликање. подобро од сите, секој винил елемент е поддржан со ограничен временски период залог. Како и сите сопствени огради стилови винил производ клиент, вашето задоволство засекогаш доаѓа почетна. Сите сопствени стилови на огради Винил е посветен на строгите стандарди за квалитет, услуга и поддршка на клиентите.

Винилските дизајни отелотворуваат не-јавни, полу-приватни, ранч и пикет. Винил шини се на пазарот. Бели и Тан секции се нудат во 72 "и 96" широк делови. затворен е Атомски број 13 вметнете во долната шина.

Сите сопствени огради стилови носи наједноставен винил мечување производ. Винил е згодна, висококвалитетна мечување за остроумните сопственици, градители и бизнис сопственици на куќи. Светската здравствена организација има потреба од апсолутно најдобро.

Огради создаваат ужасно убави граници кои не само што ги држат работите во меѓусебно да ги држат работите надвор. Тоа е пречка од крадец, но малку, и заеднички го олеснуваат останувањето на многу нескротливи кротки далеку од вашата куќа. Некои огради имаат жица за да ги обесхрабрат поединците и животните да се вратат во вашиот двор. Некои огради се враќаат опремени со електрични зависници за нив да испорачаат шок за нешто што го допира. Овие видови на огради се навистина експерт за безбедност.

Откако ќе го прикријат образложението и целта на вашата ограда, вашиот следен повик се решава на својата висина. За оградата која едноставно додава на естетскиот шарм на вашиот дом, речиси сигурно само би сакала оградата што е двојно висока стапка. Меѓутоа, ако {ви треба | би сакал | да посакате} приватноста, тогаш ќе сакате да имате ограда што е висока од пет до седум метри.

Пред да изберете на врвот на вашата ограда, погледнете ги кодови на вашиот град и здружението на сопственикот на домот (HOA) за да разгледате што е дозволено. Некои градови го поставија капакот на висината на оградата во врска со половина дузина нозе, но вашата HOA може да има различни потреби. Всушност, вашата HOA може да има потреба од огради во заедницата да бидат од одредена боја и материјал. затоа, размислете го ова пред да го купите секој инструмент, панели за огради или други материјали. Ограда што е главно за козметички функции не мора да биде направена од нешто што е значително робусно. Меѓутоа, ако приватноста и безбедноста се најмногу цели, тогаш би сакале едно нешто трајно што ќе трае со години да се вратиш.

Винил Ограда Стилови и цени

Постојат голем број на причини поради кои личноста може да сака да се стави во мечување околу нивниот имот.

Оградите ќе создадат многу не-јавна атмосфера за животниот стил, и дека ќе создадат побезбедно за децата и домашните миленици да играат во градината или на теренот, а да не се стекнат премногу блиску до патот или возење. Огради, исто така, може да дејствуваат како средство за одвојување помеѓу соседните својства или како пречка за останување на несакани животни. без оглед на причината поради тоа што сакаат ограда, сопствениците кои започнуваат ваков проект можат да изберат од повеќе материјали на пазарот. Винилската мечување може да биде стандарден избор, и овој водич може да ги оправда своите рабови, а исто така и стилот на винил мечување кој може да биде избран.

Процесот на ремонтирање на вашиот дом или можеби започнување на нов проект за подобрување на домот често е застрашувачка експертиза, значително ако имате многу малку или никакво искуство во справувањето со овие стилови на работи. изборот и ставањето во мечување честопати се дури и застрашувачки како и за другиот проект за подобрување на домот и со толку многу сосема различни материјали, огради сорти, височини и големини е проблематично да се разбере прецизно каде и да започне и токму она количество што го посетува. Поради тоа имаме тенденција да го развиеме нашиот дел "Уред за вредности на оградата".

За да ви дадете далеку многу сеопфатен план за колку и мечување е исцрпен, ние ја скршивме табелата во следните главни делови:

Цена на набавката - ова може да биде вредноста на материјалите што се потребни за изградба на оградата или ако оградата е претходно изградена тогаш нејзината вредност е за претходно изградените плочи за ограда или делови. цената за обезбедување понекогаш ги има сите потребни материјали за да се изгради оперативна ограда која е вклучена во неа.

Инсталација цена - ова може да биде вредноста на инсталација за оваа експлицитна ограда вид, ова може да биде вредност како што се добиени од нашата листа на одобрени мечување изведувачи Агенцијата на Обединетите нации се регистрирани во АФА. Инсталационата цена на оградата е неколку работи што обично може да ги забележите да бидат доста високи, но поради закони, ограничувања, закони и, исто така, засегнатата работа, тоа е секогаш цена користејќи ги услугите на професионален ограден изведувач.

Вкупна цена - ова може да биде цената на обезбедувањето и додадената вредност на инсталацијата со цел да се обезбеди целосна проценка на цените на проектот за таа индивидуална ограда.

Цена на линеарна нога - откако ќе разговарате со некој изведувач на оградата, мерењата и наводите може да бидат секогаш во линеарни стапки, оваа колона на табелата ја дава вредноста на оградата според линеарна нога, опремена и ставена.

Обезбедивме просечна вредност за кафе и најпросечна вредност за која би очекувале да платиш, пониската просечна вредност базирана најмногу | се претпоставува | се потпира на квалитетот на мечување на буџетот + материјали, а исто така и повисоката просечна вредност се базира на врвен квалитет мечување + материјали. за многу сопственици, средната вредност некаде во средината на 2 е понекогаш точна.

Што винил ограда стилови се во ред за Arounf базени?

Базен винил ограда, бидејќи базенот објекти за заштита, дополнително на украсни изведување, на многу потребно е дека безбедноста врши, а тоа е често необележани од страна на луѓе. многу поединци инсталираат корисна ограда обично е да поседувате резултат што го украсува, обично куќата помеѓу поддршката е едноставно премногу масивна, висината на поддршката не е во согласност со типичното, завршувањето смета дека младото дете, способноста за расудување е лоша, ќе го искористи проблемот што поддршката се качува високо за да се прескокне. Ова остава потенцијал за несигурност. со цел да се потврди безбедноста извршување на базенот, следните аспекти треба да се обрне внимание во рамките на изградбата:

(1) оградата треба цврсто и цврсто да се стави.

(2) врвот на оградата се одредува строго во чекор со спецификациите на базенот.

(3), растојанието помеѓу оградите не смее да биде поголемо од сто триесет, со што се избегнуваат деца од прекршување на оградите.

Jovyea е професионален кинески производител (фабрика / веледрогерија / добавувачи), кој се занимава со дизајн, развој и производство на винил ограда профили на профили. Нашиот индустриски синџир е комплетен, добар квалитет, добра цена. Сите наши производи се усогласени со строгите меѓународни стандарди за квалитет, нашите производи биле мнозинство на купувачи едногласно признати.

Пребарување

Skype

WhatsApp

WangWang

QQ
Email мене

Пошта за нас