Webcome на Жеџијанг Jovyea Пластични Саладин.

+-86 18257261120 sales@bestpvcfence.com

Ранчови огради стилови

Ранчовите огради на оградата се железничка ограда.

Оваа ограда може да биде класичен пост и железнички систем кој се користи низ целата земја во многу различни функции. без разлика дали тоа е за вонреден степен вистински ранч, содржат вашите миленици во вашиот curtilage или само за вонреден степен естетска граница, оваа примамливата ограда работи добро во точно во врска со било која апликација создавајќи го ужасно во модерен ограден стил.

Фармерските и ранчовите огради ќе имаат две, три или четири шини. За да ја прилагодите оваа ограда, додајте ги капачињата за заварување или заварената жица за да ги заштитите вашите миленици.

Ние нудиме ширење на различни дизајни и материјали за сите ваши мечување и екран желби. ќе ги добиете материјалите директно од нас или ние сме во можност да ви цитираме за да го поседувате на веб-страницата.

Фарм и ранчова ограда

ПВЦ или винил мечување е едноставно да се грижи и додава изненадувачки изглед на вашата фарма, ранч или дом со години. Нашата ПВЦ ограда за оградата изгледа како нормална постела и табла за коњска ограда, сепак е отпорна на временски услови, едноставна за чистење и желби речиси без одржување. Оградата нема да исчезне или кора, бидејќи е заштитена од актински зрачни зраци.

Нема можност за кршење за ПВЦ, затоа винилните огради се најпогодни за украсување на вашата фарма, двор, дом или погон. Коњ јавањето арени ковчеже изгледа убаво со светла бела крај на оградата. Ако се користи како ограда за коњи, имаме тенденција да се препорачуваме исклучително со електрични огради. Не оградата е целосно коњ-доказ, сепак PVC ограда ќе додадете повеќето работи еднаш присуствуваа со електрични мечување.

Не е важно зошто би сакале поправки за оградување - без разлика дали тоа е како резултат на невремето тропано од малку винил мечување, или вашиот плацентски цицач ја прекршил својата железничка ограда - Twin Cities Fence нуди поправки за оградување на ранчот за сите , цела година сферични. ние ги имаме материјалите и искуството за поправка на скршена, свиткана или искривена ограда на фарма, брзо осигурувајќи дека вашиот имот и плацентарниот цицач се безбедни за да можете да продолжите заедно со вашиот ден, а не да прекинете.

Коњска ограда

На коњ мечување и тезги, ние имаат тенденција да апсолутно се перцепираат постојат неколку фактори кои потврдуваат каков вид на коњска ограда може да работи најдобро за вас.

Ние се залагаме да ги испробате нашите електрични системи за оградување ако имате коњи кои сакаат да се потпреме, џвакаат или да ги проверат своите граници. електричните огради ќе стојат сами или може да се мешаат со кој било од спротивните системи за оградување на коњите. тоа е извонредна благодарност за да се олесни отстранувањето на абењето на оградата и да ги научи коњите да ја почитуваат разграничувањето.

Ние заеднички носи ПВЦ ограда која е неверојатна и декоративна за вашиот имот, пат или простор за возење. ПВЦ оградата во бела боја може да ја обезбеди изгледот на одборот на ограда - создаден за да ја разубави вашата фарма и пејзаж.

Како да изградите ранчен стил

1. Оградите во стилот на ранчот ќе додадат изглед на земјата и намалување на атрактивноста. ова може да биде добро различно за стандардната ограда. обложување на обемот на светот, ќе го завршите овој проект за еден викенд.

2. Копа дупки каде и да ги подигнете своите мислења. осигурајте се да копате доволно длабоко за да се постават мислењата осумнаесет инчи.

3. Поправете ги петте дупчиња од шест инчи, поставувајќи ги на половина десетици интервали 1 / 2.

4. Поправете ги средните постови (три 1 / 2 во квадрат) за друга сила.

5. Истурете го бетонот во дупките каде и да е поставено дното на натписите. ова може да ги зајакне и стабилизира мислењата.

6. Завртете ги или закочете ги штиците во положба. Ставете ги во 3 редови во секој дел. Користете галванизирани завртки или нокти за да бидете сигурни дека тие се 'рѓа доказ.

7. Користете го нивото на дух за да направите сигурност дека штиците се хоризонтални.

8. Поврзете се или придружете се на штиците на средината на еден пост. обидете се да ја влечкате секоја штица на секој ред за да се уверите дека се многу стабилни.

9. Наместете го капачето на секој пост за да понудите завршен изглед. ова дополнително ќе го олесни штитот на постовите.

Како дистрибутер на големо, ние тежнееме да ви ги донесеме најефективните трошоци и затоа најмногу до сега одлуки за коњски огради и огради на едно место со јасни трошоци за линија и лесни одговори на сите или било какви прашања во врска со вашите прашања во врска со коњите. Ако немаме ограден ранч што сакате, ние ќе се обидеме да го олесниме вашето известување. добиваме нови бои и текстури за коњски огради, отколку што ќе најдете на секое место и сеуште може да додадеме дополнителни одлуки и линкови до нови информации и одлуки како што сакаме да одиме.

Како премиер дизајнер и градител на огради од винил ранч, ние имаме тенденција кон заеднички да понудиме винил, електричен, цевен и жичен материјал за ограда. Винил е таму во пар, три и 4-железнички. ние нудиме сè од вообичаен Т-пост и пена со опционални Т-пост покривачи, до челични цевни коррали, до висока затегнувачка електрична, до дрвена шина.

Jovyea е професионален кинески производител (фабрика / веледрогерија / добавувачи), кој се занимава со дизајн, развој и производство на ранчот огради профили. Нашиот индустриски синџир е комплетна, добар квалитет, добра цена. Сите наши производи се усогласени со строгите меѓународни стандарди за квалитет, нашите производи биле мнозинство на купувачи едногласно признати.

Пребарување

Skype

WhatsApp

WangWang

QQ
Email мене

Пошта за нас