Webcome на Жеџијанг Jovyea Пластични Саладин.

+-86 18257261120 sales@bestpvcfence.com

Ограда за пикет

Оградата со пикет е еден вид ограда која обично се користи декоративно за домашни граници, кои се разликуваат по рамноправно распоредени вертикални плочи, колци, закачени на хоризонтални шини. Огради за пикет се значително распространети во нас, при што белите оградувања се враќаат за да го симболизираат совршениот буржоаски станбен окружен живот. до воведувањето на рекламирањето во рамките на осумдесеттите, полињата за крикет понекогаш беа опкружени со огради.

Огради за пикет се значително раширени во нас, каде и да се користи модата од најраната колонијална ера во Америка и денес е широко распространета. тие се украсни благодарници за да содржат миленичиња и млади, а не за пречки, и се користат околу секој предниот и задниот двор. Историски оградата за пикирање била создадена од дрво и насликана бела (или варосана), но во моментов оградите од шинели се широко достапни во винилна смола (ПВЦ).

Оградата е претежно триесет до четириесет инчи (91 до 122 см). Хоризонтална прстенеста лента и долна шина се прицврстени на оградите, кои се поставуваат исправено во дното. подеднакво распоредени плочи се поставени вертикално на шините. Овие плочки со истакнати врвови се познати како "пикети" за неговата или нејзината сличност со зашилените колци традиционално употребени пешки за одвраќање на коњаницата.

Огради за пикет се направени од многу видови на материјали. традиционално, дрвото е најраспространетиот материјал што се користи за огради. Ова дрво не е лекувано, третирано или природно отпорно на инсекти и распаѓање. достапни се различни не-дрвени избори; како и винил, алуминиум и ПВЦ.

Панели за огради

Панелите за огради со пикет имаат придружна слика, античка мода. Огради за пикет се одлични за предградие градини и прават граници, а не ги блокираат сите погледи. Нашите варираат од спасување мечување е формирана од врвен квалитет ПВЦ за да се потврди цврстина. Ограда панели се нудат со заоблени премиер или рамен премиер, и се достапни во 3ft и 4ft височини. ние имаме тенденција да се складира секој натопи третираат и притисок третираат спасување мечување, на тој начин ќе изберете вистинската можност за вашата градина. Нашите варираат од притисок третирани спасување ограда е идеален, ако сте во потрага за ниска одржување градина ограда.

Популарни за секоја предна градина и разделете ги областите од задните градини, палените панели се тренди и антички. дозволувајќи им на светлината да работи под да им помогне на растенијата растат, додека сеуште држи деца и миленичиња безбедни, лесно е да се разбере зошто толку голема количина оди за спасување мечување.

Стилски, издржлив и сигурен - ова често е нашата добра разлика од палисада мода спасување мечување. изработени од ПВЦ уверение ПВЦ за да се потврди наједноставниот панел за квалитет, тие се достапни во многу различни висини за да одговараат на секоја предна или задна градина.

Овој тип на мечување нуди убава цена за готовина и дури може да биде и навикнат да произведе спасување мода ограда околу спортски марки или клуб куќа. Ограничени од врвен квалитет винил, овие огради панели функција 95mm широк, 16mm дебели плочки поддржани од страна на 3 хоризонтална палки за да формираат трендовски и трајни ограда панел. ние имаме различни висини и стилови на обезбедување на тој начин сигурно ќе забележите што барате токму тука.

Порта за оградата на пикет

ПВЦ спасување огради порти се создадени малтретирање на идентични материјали како вашата ограда. ќе изберете од различни бои или дизајни кои или се совпаѓаат или ќе бидат создадени за да издвоите да направите функција.

Користениот хардвер е специјално дизајниран да се користи со ПВЦ мечување и е создаден од најквалитетни материјали. Шарките кои се користат се прилагодливи нагоре, надолу, во и надвор. тоа значи дека едноставно и точно ќе одговарате на вашите порти.

Гејтс се создаваат со челична подрамка, и сметајќи на скалата на портата која дополнително ќе инкорпорираме челична вкрстена заграда.

Гејтс ги користи идентичните винилни профили како ваша мечување, што значи дека вашата порта може лесно да се меша во вашата ограда. Или ќе бидат создадени за да се соочат.

Нашиот посветен измислица тим ќе го олесни вашиот стил на соодветна порта за вашата ограда.

Како да инсталирате ограда за пикет

Има неколку работи како топлина и гостопримливост како ограда за бела спасување. А соодветно дизајниран и поставен во ограда ќе го разубави пејзажот на домот, ќе ги претстави сопствените линии и ќе додаде мала неограничена количина на сигурност. Изградбата на оградата од нула, дури и кратка ограда, трае доста малку време и му е потребен арсенал на алатки од дрво.

За среќа преграбните оградни делови го прават многу полесно за типичниот домашен сопственик да се стави во сопствената ограда. Преработените панели за оградување се достапни во добар тип на големини и дизајни, заедно со спасување, аквариум и квадратно вретено.

Најтешкиот дел од било која инсталација на огради е создавање со отстранување на постхумските отвори. степенот на проблемот, неверојатно, зависи од должината на оградата и најтешкото од почвата. За кратка ограда, користете рачен копач за дупчење. Меѓутоа, ако имате десетина блиску до дупки за копање, размислете за трансакција на копач за пост-дупчење на гас.

Како да се изгради ограда за пикет

Чекор еден - ќе можете да го ископате ова

Користете дупчиња за копање или влијание за да формирате дупки за 24 "длабоки, четири метри оддалеченост.

Определете колку високо сакате вашата ограда (обично помеѓу 24 "и 42") и додадете едноставно преку 2 нозете кон него. (ќе се вратиш и ќе го скратиш ацето ниво подоцна)
Поставете ги натписите, изметот и квадратчето на патот на оградата и поставете го дното во бетон.

Чекор два - Виси

користете зрак за закачување. Откако се поставени столбовите и бетонот се суши. Извршете линија за ниво на сите ваши објави на ниво еден во. Под висината на постот што сакате. Користете "ниво на линија", ниво на вода или дневно ниво и помошник за да креирате одредена линија.

Означете го секој пост на врвот на низата. тоа е врв на највисокото од типично 2 × 4 зрак завеси, понуден од вашата домашна зграда обезбеди продавница. Бидејќи оградата ќе биде целосно насликана бела, не се грижам што малку од метал што сеуште може да се покаже. виктимизацијата на вешачите ја отежнува работата многу побрзо.

Чекор три - На ниво, но на табла.

Извршете притисок третирани 2 × 4 табли од закачалка до закачалката, помеѓу столбовите. Ако веројатно ја направивте вашата линија во право, нема да има потреба да го изнесете опсегот уште еднаш. а исто така и закачалките може да ви дадат одредена заднина заедно со вашите намалувања. Допир краток е во ред толку долго, бидејќи тоа е добро седиште во рамките на зрак закачалката.

Мерете надолу од највисоката закачалка и поставете ги сите ваши долни закачалки на идентично растојание надолу. повеќе или помалку 6 "на врвот на дното кон долната страна на закачалката.

Чекор четири - Слатка среќна

Исечете ги решетките под притисок третирани со 1 × 4. Би му ставил табла директно наспроти секој пост (да му кажам изобилство од метален закачалката), потоа да живее меѓу нив и да ја одреди регуларноста. Не грижете се премногу. Ако имате "да рипувате" одбор како резултат на вашиот растојание излегува од удар, тоа не е џиновски договор. Животот продолжува.

Можете или да ги завртките или да ги заковате со пиштол за нокти. ти всушност не можеш да си ги заковаш со чекан ужасно едноставно поради потскопувањето и тресењето наоколу. Ако одлучите да ги користите завртките, мора да одлучите дали сакате да патувате од предната страна или од задната страна.

Ако имате помошник, ќе можете да го завземете од задниот аспект и да не гледате никакви спојници од предната страна, меѓутоа, поединците од 2 како резултат на плочата треба да се иглаат цврсто на самото место.

Jovyea е професионален кинески производител (фабрика / веледрогерија / добавувачи), кој се занимава со дизајн, развој и производство на профили за оградата профили. Нашиот индустриски синџир е комплетен, добар квалитет, добра цена. Сите наши производи се усогласени со строгите меѓународни стандарди за квалитет, нашите производи биле мнозинство на купувачи едногласно признати.

Пребарување

Skype

WhatsApp

WangWang

QQ
Email мене

Пошта за нас