Webcome на Жеџијанг Jovyea Пластични Саладин.

+-86 18257261120 sales@bestpvcfence.com

3 железнички ранч винил ограда / како да се инсталира

Име на производ:Фабрика за снабдување Атрактивна цена ПВЦ материјали Користат приватност Ограда
Боја:Бела / Тан / бадем / сива
големина: Прилагодете ја големината е достапна
Тема:Сосед-пријателски дизајн популарен за споделени линии / одбор-на-табла стил обезбедува естетски жалба / Заштита на приватноста и безбедноста
Сертификатот: УВ и UL94 сертификат
ПРАШАЈ ПОТПИРАЈ

Можете да направите пребарување за овој производ.
Вашиот e-mail нема да биде обелоденет.

  • ДЕТАЛИ НА ПРОИЗВОДОТ

  • Опис на производот

  • Цртеж со стандардна големина

  • Цртеж

Инсталирањето древни огради од дрво може да биде проблематична задача за многу поединци.
Многу луѓе дури пребаруваат прирачник и не можат да инсталираат цела ограда.
Ова може да резултира со некои операции низ инсталацијата,
или тоа ќе биде како резултат на некои компоненти не го знаат начинот на негово користење.
Нашата ПВЦ ограда може да го реши овој недостаток.

Опис

Стандардната шина е 38.1 * 139.7mm, стандардната димензија е 2.44m, стандардната висина е 1.372m на врвот на дното. И за време на ова железничко оградување на 3, се користи британскиот капак.

Предности

Едноставно да се стави во ПВЦ ограда.

Можете да заштедите многу време за да се обидете на алтернативни работи.

И ќе заштедите многу работна сила и пари.

Производот Покаже

Како да инсталирам?

https://www.youtube.com/watch?v=pdCGvBE-11k

Зошто вбризгуваме цемент во колоната?

Бидејќи тоа може да ја зголеми стабилноста на оградата.

Опис на производот

Опис на производот

Профили компоненти

Ограда за објект (JFC2)Должина (mm /) Количина за 1 сетЗабелешка
Пост (127 * 127mm)21341
Железнички (38.1 * 139.7mm) 23873 засекување
Надворешен рамно капаче/1

Цртеж со стандардна големина

Цртеж со стандардна големина

Должина на J01: 2134 x 1pcs

Должина на J11: 2388 x 3pcs

Цртеж

Должина на J01: 2134 x 1pcs

Должина на J11: 2388 x 3pcs

Пребарување

Skype

WhatsApp

WangWang

QQ
Email мене

Пошта за нас