Webcome на Жеџијанг Jovyea Пластични Саладин.

+-86 18257261120 sales@bestpvcfence.com

4 железнички ПВЦ коњ Ограда / Инсталација е релативно едноставна

Име на производ:Фабрика за снабдување Атрактивна цена ПВЦ материјали Користат приватност Ограда
Боја:Бела / Тан / бадем / сива
големина: Прилагодете ја големината е достапна
Тема:Сосед-пријателски дизајн популарен за споделени линии / одбор-на-табла стил обезбедува естетски жалба / Заштита на приватноста и безбедноста
Сертификатот: УВ и UL94 сертификат
ПРАШАЈ ПОТПИРАЈ

Можете да направите пребарување за овој производ.
Вашиот e-mail нема да биде обелоденет.

  • ДЕТАЛИ НА ПРОИЗВОДОТ

  • Опис на производот

  • Цртеж со стандардна големина

  • Цртеж

Четирите железнички коњски огради се релативно јасни за да се споредат со различни огради.
Едноставно користете ги нашите упатства за инсталација и видеа и ќе го инсталирате добро.
Има 2 бои бела и тен.

Опис

Ова е редовна четири ограда. Стандардната шина е 139.7 * 38.1mm, стандардната димензија е 2.438mm, стандардната висина е 1.371mm повисока од дното. Најдобра шапка за тоа е капакот на Англија. Во принцип, коњската ограда е ставена на почвата, така, ние треба да размислуваме за начинот на инсталирање.

Предности

Едноставна монтажа

Прво, ако земјата е кал, треба да копате во врска со 762 милиметар длабоко од дното. Потоа вметнете го местото во излезот. Следно, ние едноставно мора да го инсталираме железничкиот колона првично, и на крајот ние се стремиме едноставно поставени на капи. Можете да изберете британски капа или готски капак.

Производот Покаже

Како да инсталирам?

https://www.youtube.com/watch?v=RYVZ41I17XA

Зошто вбризгуваме цемент во колоната?

Бидејќи тоа може да ја зголеми стабилноста на оградата.

Опис на производот

Опис на производот

Профили компоненти

Ограда за објект (JFC3)Должина (mm /) Количина за 1 сетЗабелешка
Пост (127 * 127mm)21331
Железнички (38.1 * 139.7mm) 23874 засекување
Надворешен рамно капаче/1

Цртеж со стандардна големина

Цртеж со стандардна големина

Должина на J01: 2133 x 1pcs

Должина на J11: 2387 x 4pcs

Цртеж

Должина на J01: 2133 x 1pcs

Должина на J11: 2387 x 4pcs

Пребарување

Skype

WhatsApp

WangWang

QQ
Email мене

Пошта за нас